Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

25 Kasım 2017 Cumartesi
Odanıza Yakışacak Keyifli Çalışma Masası Seçenekleri
Verimliliği artırmanın ilk yolu çalışma alanlarında en doğru ve en kullanışlı eşyalara yer verilmesidir.
Kategori : Duyurular
11 Aralık 2016 11:37
 
Odanıza Yakışacak Keyifli Çalışma Masası Seçenekleri

Verimliliği artırmanın ilk yolu çalışma alanlarında en doğru ve en kullanışlı eşyalara yer verilmesidir. Gereksiz eşyaların ortamdan uzaklaştırılması oldukça önemli iken, aynı zamanda oldukça şık, kullanıma uygun ve ergonomik malzemelerin de bu alanlarda olmasına dikkat edilir. Özellikle de çalışma alanları, ofisler ya da kütüphane gibi yerler için bu durum daha çok öne çıkar. Çünkü daha çok öğrenciler için geçerli olan fakat ofis işleri yaparak da hayatını sürdüren kimseler en yalın ve en uygun ortamlarda çalışmak isterler. İşte tam da bu noktada çalışma masası ihtiyacı baş gösterir. Farklı modeller incelenerek en doğru hamle yapılabilir.

 

Çalışma Ortamına Uygun Masa Seçiminin Önemi

Yapılan işlerde, çalışılan derslerde ya da benzer faaliyetlerde başarı sağlanması için ilk kural uygun çalışma ortamının sağlanmasıdır. Ellerin konumu, ayakların nasıl ve nereye uzatılacağı, çalışma araç ve gereçlerinin konulabilmesi için uygun alan ve bunlara benzer pek çok detay yeni bir çalışma masası modeli seçiminde önemlidir. Bilhassa da raflı masalar, rafsız masalar, sade ya da daha komplike seçenekler öne çıkarken, değerlendirme kriterlerini doğru şekilde öne sürmek en uygun modeli de kişiye yakınlaştırır.

Örnek olarak evindeki çalışma odasına masa almak isteyen kişilerin ilk olarak masanın nereye konacağına karar vermesi, daha sonra da bu alanda uygun bir yerleşimin yapılması için en uyumlu masanın tercih edilmesi gerekir. Alaska çalışma masası gibi yanında rafları olan ürünler pek çok kişinin tercihi olabilirken, Melon çalışma masası modeli tarzında daha ufak ancak daha çok rafın yan kısımda bulunduğu seçenekler de tercih edilebilir.

Renklerin beyaz ağırlıkta olması da çalışırken dikkatin toparlanabilmesi ve hemen hemen her türlü ortama masaların uyum sağlayabilmesi ile ilgilidir.

Okunma : 3768
Foto galeri
Gündem haberleri
İlk Kar Tatili Haberi
21 Kasım 2017 Okunma: 8643 Gündem
Çöp konteynerine saklanıp polisi aradı
21 Kasım 2017 Okunma: 8355 Asayiş
Hastaneden çıkıp vurdu
24 Kasım 2017 Okunma: 6103 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın