Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

24 Kasım 2017 Cuma
8. Bekdik Şenliği Muhteşemdi
Oğuz Dulkadiroğlu Bekdik Kültürünü Yaşatma Derneği (ODBEKDER) uluslar arası şenlikte Ereğlililere unutulmaz bir gün yaşattı.
Kategori : Kültür Sanat
12 Eylül 2017 00:01
 
8. Bekdik Şenliği Muhteşemdi

Oğuz Dulkadiroğlu Bekdik Kültürünü Yaşatma Derneği (ODBEKDER) uluslar arası şenlikte Ereğlililere unutulmaz bir gün yaşattı.

Şenliğe Ereğli’den ve Ereğli dışından davetli katılırken, Ereğli’de Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar, Siyasi Parti Temsilcileri, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, daire amirleri, STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yıl 8. si düzenlenen şenlik, okunan dualarla başladı. Şenliğin açılış konuşmasını Oğuz Dulkadiroğlu Bekdik Kültürünü Yaşatma Derneği (ODBEKDER) Başkanı Ali Sayar yaptı.

Sayar, bu yıl düzenledikleri 8. Ulusal 3. Uluslararası Kültür Şenliği’nin amacının birlik, beraberlik ve kaynaşma olgusunu yaşatmak olduğunu söylediği konuşmasında. Sayar,  konuşmasında Bekdik’lerin özgeçmişini anlatarak şenliğe katılanlara verdiği geniş bilgilendirmeyle tanıttığı konuşmasında, Kahraman Şehidimiz Ömer Halis Demir’in de bir Bekdik olduğunu söyledi.

Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ise, bu güzel şenliğin hazırlanmasında emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. Yaran, Ereğli’de düzenlenen bu şenlik sayesinde, Ereğli’nin tanıtımı ve bu kültürel şenliklerin yeni nesillere tanıtılmasına vesile olduğunu söyledi.

Kaymakam Yaran, konuşmasında, Bekdiklerin ilçenin ana unsurlarından olduğunu ifade ederek “Hizmet yarışında birlik beraberlik içerisinde güzel işlere imza atıyorlar. Sahip oldukları kültürleri bu şekilde yaşatmaları ve yeni nesillere öğretmeleri çok çok önemlidir” dedi. Yaran sözlerini şu şekilde sürdürdü ‘’Tek bir vatanımız var Türkiyemiz Dünyada en iyi yere gelme konusunda da herkes üzerine düşen vazifeyi en iyi bir şekilde yapacaktır. Bu şenliğin ülkemize hayırla vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Birbirinden özel gösterilerin sunulduğu şenlikte yerel sanatçılardan sonra sahne Alan Türk Halk Müziğinin ünlü sesi Gülşen Kutlu, Ereğlililere unutulmaz bir Türkü ziyafeti sundu.

Okunma : 2455
Foto galeri
AYD HABER İÇİ SAĞ
Közde Piliç
YEDİİKLİM
Gündem haberleri
Kar ve Fırtına Uyarısı
20 Kasım 2017 Okunma: 12154 Gündem
Yaşam savaşını kaybetti
20 Kasım 2017 Okunma: 11922 Gündem
Cezaevinden iki firar
20 Kasım 2017 Okunma: 10597 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın