Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

17 Ocak 2018 Çarşamba
Palyatif Bakım Merkezi Açılıyor
Karapınar Devlet Hastanesi bünyesinde palyatif bakım merkezi açılıyor.
Kategori : Sağlık
21 Kasım 2017 18:51
 
Palyatif Bakım Merkezi Açılıyor

Karapınar Devlet Hastanesi bünyesinde palyatif bakım merkezi açılıyor.

Konya’nın Karapınar ilçesinde 1 Aralıkta hizmete girmesi planlanan palyatif bakım hizmeti merkezinin özellikle hasta yakınlarının büyük yardımcısı olacak.

Anlık, geçici hizmet olarak da bilinen palyatif bakım hizmetleri, özellikle yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren hastaların vücutlarında oluşan yatak yaraları başta olmak üzere çeşitli ağrıların dindirilmesinde de görev yapacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Karapınar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Hüseyin Babur; “Bu çok önemsediğimiz bir konu. Bakım merkezimiz 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile vatandaşlarımızın dertlerine çare olacak” dedi.

Batur; "Burada özellikle yatağa bağımlı hastalarımıza hizmet vereceğiz. Bu hastalarımızın beslenememe, yatak yarası ve ağrı gibi sorunlarına çare olmaya çalışacağız. Bu şekilde hasta yakınlarının da üstündeki yükü azaltmış olacağız. Yine bu odalarımızda refakatçiler için de gerekli düzenlemeler yapıldı. Servisimizde hasta ve hasta yakınlarımızın kullanabileceği, sohbet edebileceği çok amaçlı salonumuz da var. Ayrıca belli günlerde psikolog desteği de verilecektir" dedi.

Okunma : 6145
Közde Piliç
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Ereğli Belediyesinde Görev Değişimi
16 Ocak 2018 Okunma: 12304 Ulusal Haberler
Araçtan Çıkan Herkesi Şaşırttı
14 Ocak 2018 Okunma: 10957 Asayiş
Köpekler, 32 koyunu telef etti
13 Ocak 2018 Okunma: 9442 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın