Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

22 Ekim 2017 Pazar
Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Çözüm
Saç dökülmesi özellikle erkeklerin en çok şikayet ettikleri konular arasında gelir ancak bizler biliyoruz ki her insanın saçı dökülebilir buna bayanlarda dâhildir.
Kategori : Sağlık
22 Eylül 2016 16:00
 
Saç Dökülmelerine Karşı Doğal Çözüm

Saç dökülmesi özellikle erkeklerin en çok şikayet ettikleri konular arasında gelir ancak bizler biliyoruz ki her insanın saçı dökülebilir buna bayanlarda dâhildir. Saçlar bayanlar arasında süsün göstergesidir bu yüzden özellikle de bayanlarda kelleşme ya da dökülmeler meydana geldiğinde bir panik başlar bu panik beraberinde stresi getireceği için saç dökülmesi biraz daha hızlanacaktır. Çünkü streste saçların dökülmesine etki eden faktörler arasında gelir. Saç dökülmesinin bir değil birkaç nedeni vardır. bu genellikle ırsi olarak tabir edilen aileden gelme bir durum olarak görülse de bayanlarda çinko ve demir eksikliğinin meydana getirmiş olduğu bir neden olabilir. Her insanın saçları günlük belirli miktarlarda dökülmektedir. Yani elinizle saçlarınızı avuçlayıp çektiğinizde elinize gelen saçlar aslında dökülen saçlar değil yıpranma ve günlük olarak dökülme miktarı olan saçlardır.

Bu saçlar bir ay öncesine kadar kopmuştur fakat saç derisine bağlı olarak bulunduğu için zamanla kendiliğinden dökülüp düşecektir. Deriden ayrılması için ise taramak gibi ya da bu şekilde elinizle tutmak gerekir.

Dilerseniz bu makalemizde de kadın ve erkek milyonlarca kişinin en büyük sıkıntısı olan saç dökülmelerine neyin iyi geldiği hakkında detaylı bir bilgi verelim.

Eğer ki saç dökülmeniz az önce belirttiğimiz gibi çinko ve demir eksikliğine bağlı ise önce bu sorunun ortadan kaldırılması gerekir. Sorunun tespiti için ise doktora başvurmak şarttır. Saç dökülmelerine karşı en iyi çözüm beslenme şeklinizdir. Eğer ki saçınız seri bir şekilde dökülüyorsa o zaman beslenme düzeninizde yanlış giden bir durum vardır. Beslenme ve de bakım kürlerini doğru uyguladığınızda saç köklerinizin de beslenmesine ve sağlıklı olmasına neden olursunuz. Sağlıklı saç kökleri aynı zamanda saçlarınızın daha da güçlenmesine neden olacak ve dökülmeleri önleyecektir.  Saçların dökülmesini önleyen besin maddeleri arasında vitaminler gelmektedir. Yani meyveler bu konuda kesinlikle size büyük fayda sağlayacaktır ancak tahıl ve deniz ürünlerini de tüketiyor olmanız saçlarınızın güçlenmesine fayda sağlayacaktır. Tahıl ürünleri denildiğinde de aklınıza gelecek ilk besin maddeleri havuç, barbunya, fındık, yulaf, yumurta, kırmızı et, yoğurt ve süt ürünleridir.

Alıntıdır: http://guzelliksirlarim.org/sac-dokulmesine-karsi-ne-iyi-gelir/

Okunma : 3256
AYD HABER İÇİ SAĞ
AY YAPI
Közde Piliç
Gündem haberleri
Kıraç Yılanı
20 Ekim 2017 Okunma: 8838 Kültür Sanat
Kaptan İbrahim Kadro Dışı Bırakıldı
20 Ekim 2017 Okunma: 8356 Spor
Önce bıçakladı sonra üzüldü
18 Ekim 2017 Okunma: 7275 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın