Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

18 Mart 2018 Pazar
Karapınar’da "Çiftçi Buluşmaları" etkinliği
Konya’nın Karapınar ilçesinde düzenlenen çiftçi buluşmaları etkinliğine AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da katıldı.
Kategori : Tarım
29 Aralık 2017 18:42
 
Karapınar’da "Çiftçi Buluşmaları" etkinliği

Konya’nın Karapınar ilçesinde düzenlenen çiftçi buluşmaları etkinliğine AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da katıldı.

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, çiftçi sorunlarını yerinde tespit edip bu sorunları çözmek için Türkiye genelinde çiftçi buluşmaları etkinlikleri düzenleyeceklerini söyledi.

Karapınar’ın tarımda öncü olduğunu belirten Milletvekili Babaoğlu, şunları kaydetti: "Karapınar tarımın çok önemli ve öncü olduğu yerdir. İlçemiz kapalı sulama sistemine en yüksek oranda geçen, en iyi tarım tekniklerini uygulayan nadir yerlerden. Burası Türkiye’de örnek bir yerdir. O nedenle öncüler olarak sizlerin görüşlerini almak için bu programı düzenledik. Amacımız, Karapınar’da başlattığımız çiftçi buluşmalarını tüm ülke genelinde yaygınlaştırarak, çiftçiyi yani sözün ilk sahibini dinlemek, görüş ve taleplerine göre yeni bir çalışma programı hazırlamak."

Etkinlik, katılımcılara çiftçilerin yönelttiği soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Programa, 4’ncü DSİ Bölge Müdürü Birol Çınar, Orman Bölge Müdürü Muhammet Çolak, Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan, MHP İlçe Başkanı Faruk Sonkaya, STK temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Okunma : 2280
Foto galeri
Gündem haberleri
15 Yaşındaki Kızdan Haber Alınamıyor
16 Mart 2018 Okunma: 10919 Asayiş
Dün kaybolan kızlar bakın nerede bulundu?
17 Mart 2018 Okunma: 8266 Asayiş
İvriz Barajında Can Pazarı
18 Mart 2018 Okunma: 8228 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın