Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

27 Eylül 2017 Çarşamba
Çin benzinli araç satışını yasaklıyor
Birçok ülke, dizel başta olmak üzere fosil yakıtlı araçları önümüzdeki yıllarda yasaklama kararı aldı.
Kategori : Teknoloji
10 Eylül 2017 20:37
 
Çin benzinli araç satışını yasaklıyor

Birçok ülke, dizel başta olmak üzere fosil yakıtlı araçları önümüzdeki yıllarda yasaklama kararı aldı. Benzer bir şekil de Çin de benzinli araçların satışını yasaklıyor.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakan Yardımcısı Xin Guobin, yönetimin benzinli araç üretim ve satış işlemlerini sona erdirmek için takvim üzerinde belli bir tarih belirlemek için çalıştıklarını söyledi.

Yanma motorlu taşıtlar yasağı hem yerel hem de küresel otomobil üreticilerinin elektrikli araçlara yönelmesine, enerji tasarruflu araçların ve kamyon satışlarının artırılmasına ve hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik stratejik hedefe hizmet eden ödül ve ceza modelinin yardımcı olacak kullanacaklarını söylediler.

Bu sebeple benzinli araçların kullanımını yasaklamayı planlıyorlar.

2030'a kadar karbon emisyonlarını sınırlama sözünü tutmak isteyen Çin, fosil yakıtlarla çalışan araçların aşamalı olarak kaldırılma planlarını açıklayan en son ülke oldu.

İNGİLTERE DE YASAKLADI

İngiltere, hava kirliliğini azaltmak ve küresel ısınmayı 2 santigrat derecenin altına düşürmek için yapılması gereken benzer bir planı duyurmasının ardından iki hafta sonra dizel ve benzinli otomobil satışlarını 2040 yılına kadar yasaklama kararı almıştı.

Okunma : 1962
Közde Piliç
AYD HABER İÇİ SAĞ
Gündem haberleri
Amca pazardan dönüyordu
24 Eylül 2017 Okunma: 9216 Asayiş
Ereğli’de Faciadan Dönüldü
23 Eylül 2017 Okunma: 6657 Asayiş
Görenler dehşete düştü
24 Eylül 2017 Okunma: 5859 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın