Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

27 Kasım 2020 Cuma
Son dakika: Ereğli’de 6 kişi tutuklandı
Son dakika haberi: Ereğli’de yürütülen tefeci operasyonunda 6 kişi tutuklandı.
Kategori : Asayiş
27 Ekim 2020 22:45
 
Son dakika: Ereğli’de 6 kişi tutuklandı

Son dakika haberi: Ereğli’de yürütülen tefeci operasyonunda 6 kişi tutuklandı.

Konya Ereğli’de tefeci operasyonunda gözaltına alınan 8 kişiden 6’sı tutuklanırken 2 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ereğli Polisi tarafından dün sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı operasyonda çeşitli adreslere baskın düzenlenmiş ve 8 kişi tefecilik yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınmışlardı.

Şahıslar emniyetteki işlemlerin ardından akşam saatlerinde Ereğli Adliyesi’ne sevk edilmişlerdi.

Alınan son dakika bilgisine göre gözaltına alınan şahıslardan; D.T. – S.T. – H.T. – İ.K. – H.C. – Ü.C. isimli şahıslar tutuklanarak Ereğli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildiler.

Ayrıca gözaltına alınan şahıslardan S.Ç. ve M.Ş. isimli şahıslar da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

KONUYLA İLGİLİ EREĞLİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLAMA YAPMIŞTI:

Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada;

“İlçemizde meydana gelen tefecilik (ikrâzâtçılık) olaylarına ilişkin olarak vatandaşlarımız tarafından yapılan ihbâr ve şikâyetler üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma işlemlerine başlanılmış olup, yürütülen soruşturma kapsamında müşteki ve tanık beyânları hâricinde iletişimin dinlenmesi ve teknik araçlarla izleme koruma tedbirleriyle elde edilen deliller sonrasında Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün görevlileri marifetiyle yapılan çalışmaların akabinde 26/10/2020 târihinde tefecilik yaptığı değerlendirilen şüphelilerin ilçemizde bulunan adreslerinde eş zamanlı olarak arama-el koyma koruma tedbiri uygulanmış, arama sonucunda yürütülen soruşturmayla bağlantılı toplamda 274 adet senet ele geçirilmiş olup, ele geçirilen diğer deliller ile birlikte yakalanan şüpheliler gözaltına alınmıştır.

Şüpheliler, 27/10/2020 târihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan savunmalarına müteâkip üzerlerine atılı "tefecilik" suçundan tutuklama tâlebi ile Ereğli Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilmiş olup, haklarındaki soruşturma işlemleri bu minvâlde ve hâlen devam etmektedir.

Bu kapsamda önemle ve de özellikle belirtmek isteriz ki, halkımızın duyarlılığı ve de katkısı sayesinde bu neviden soruşturmalarda muvaffâkiyet elde edilmesi mümkün olup, daha huzurlu ve de güvenli bir toplumda hep birlikte yaşayabilmek için, suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele edebilmek adına, gerek tefecilik suçunun mağduru olan gerekse başka herhangi bir suçun mağduru olan vatandaşlarımızı, "kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin" Başsavcılığına her dâim bilgi vermeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerin kullanılmıştı.

 

 

Okunma : 12637
Foto galeri
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Ereğli’deki Taşınan Caminin Şaşırtan hikayesi
25 Kasım 2020 Okunma: 19783 Kültür Sanat
Ereğli’ye kar göründü
24 Kasım 2020 Okunma: 14155 Gündem
Tarihten notlar: Ereğlispor Oyuncularına Görülmemiş Ceza
24 Kasım 2020 Okunma: 9675 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın