Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

09 Temmuz 2020 Perşembe
Ahşap Keson Nedir? Nasıl Kullanılır?
Keson, inşaat mühendislerinin aşina oldukları bir terim, çünkü inşaat metodunu ifade eder.
Kategori : Duyurular
06 Mayıs 2020 20:52
 
Ahşap Keson Nedir? Nasıl Kullanılır?

Keson, inşaat mühendislerinin aşina oldukları bir terim, çünkü inşaat metodunu ifade eder. Fakat mobilyalarda kullanılan bir tür olarak da bilinir. Kökeni Fransızca olan kelime aslında “Caisson” şeklindedir. Dilimize girerken ise “keson” olarak çevrilmiştir.

Ofislerde malzeme dolabı olarak kullanılan keson dolaplar, kısa boylu ve fazla yer kaplamadıkları için tercih edilir. İçerisine dosya ve şirket için önemli evraklar konularak saklanabilir. Keson dolaplar genelde 60 cm olarak kullanılır ve çekmecelidir. Bunun için kısa ve çekmeceli olan tüm dolaplar keson olarak tanımlanır. Sitemizden şirketiniz ve evini için farklı ahşap keson modellerini inceleyebilirsiniz.

Ahşap Keson Nasıl Kullanılır?

Kesonlar yer kaplamamaları için küçük olduklarından dolayı genelde masanın alt bölümüne yerleştirilirler. Bu sayede masanın yüksekliği göz önünde bulundurularak seçilecek bir keson dolap hem estetik durur hem de ihtiyacınızın giderilmesini sağlar. Sitemizden ahşap masa yanı için tercih edebileceğiniz keson modellerini inceleyebilirsiniz.

Keson dolaplarının üst bölümleri düz olduğundan dolayı burayı değerlendirmeniz de mümkün olabilir. Ancak boş bırakmak istediğinizde duvara koyacağınız bir tablo ile estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Keson seçimi yapılırken önemli olan ihtiyacınız doğrultusunda olmasıdır. Bunun için isteğe bağlı özel ölçülerle de hazırlanabilir. Ölçüler genişleyerek daha da uzatılabilir. Ancak yukarı doğru gitmek istediğinizde 60 cm sonrası dolap olarak duracağından tercih edilmez. 

Bir ofis içerisinde kullanılacak tüm mobilyaların fonksiyonel ve ergonomik olması gerekir. Çünkü ofisin dağınık olması çalışırken dikkat dağıtacağından dolayı verim düşürecektir. Toplu bir ofis ise prestij için çok önemlidir.

Keson entegre edilmiş olan masalar, taşınma ve yeniden düzenleme gibi durumlarda sorun oluşturabilir. Bunun için kesonların bağımsız olması faydalıdır. Ofiste istenilen bir alanda rahatlıkla kullanabilir, içindekiler alınıp bırakılırken problem yaşanmaz. 

Kesonlar farklı tasarım ve boyutlarda hazırlanabilir. Boyutlara göre çekmece sayısı olacağından dolayı ihtiyaca uygun olan çekmece sayısına sahip bir keson dolap almak gerekir. Standart çekmece boyutlarında olan modellerin olduğu gibi dosya dolabı olarak da kullanılabilen çekmece boyutları mevcuttur. Özellikle muhasebe ve finans işlerinin yapıldığı ofislerde keson dolaplar büyük iş görür.

Farklı keson, şifonyer ve konsol modelleri için www.ptawooden.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okunma : 1994
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Genç Aksaray’da hayatını kaybetti
07 Temmuz 2020 Okunma: 15855 Asayiş
Hasan Çınar: Bizim vicdanımız rahat siz de rahat olun!
05 Temmuz 2020 Okunma: 14773 Gündem
Ereğli’de Pazarcılar birbirine girdi: 3 kişi yaralandı
05 Temmuz 2020 Okunma: 11652 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın