Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

10 Temmuz 2020 Cuma
Bebek Yağları Zararlı mı?
Bebek yağlarının en önemli özelliği cildin yumuşamasını sağlamaktır.
Kategori : Duyurular
06 Mayıs 2020 20:51
 
Bebek Yağları Zararlı mı?

Bebek yağlarının en önemli özelliği cildin yumuşamasını sağlamaktır. Cilde duyarlı olan bu yağlar, ağrı vermediği gibi cildin nemlendirilmesine de yardımcı olur. Adı bebek yağı olarak biliniyor olsa da aslında ürün yetişkinlerin kullanımı içinde uygundur. Bebek yağları cilde iyi gelir, bebekler için üretilmiş olduklarından dolayı içeriğinde zararlı hiçbir kimyasal katkı maddesi bulunmaz. Vitamin yönünden zenginleştirilmiş olan yağlar yüz içinde kullanılabilir.

Nemlendirici Özelliği

Cildiniz kuruysa birazcık bebek yağı ile nemlendirebilir, kullanım sonrasında pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilde bir kez uygulandıktan sonra etkisi birkaç gün boyunca devam eder.

Benferal Vitaminler ve Mineraller

Bebek yağları cildi yumuşatırken cildin beslenebilmesi içinde vitamin ve mineral katkısı sağlar. Özellikle küçük yaraların iyileşmesinde ve cilt renginin dengelenmesinde etkilidir.

Bebek Yağı Sürülen Cildi Güneşin Tehlikelerinden Koruyun

Bebek yağlarında UV koruması yoktur. Bunun için güneşten koruma özelliğine sahip değillerdir. Bebeğinizin cildini güneşten korumak istiyorsanız bunun için farklı koruyucular tercih etmeniz gerekir. Örneğin Sebamed Sun 50 Spf Bebek Güneş Spreyi bebeğinizin cildini güneşten koruyacaktır. Güneşin zararlı ışınlarını süzen ve cildi koruyan sprey, güneşten kaynaklanan pigmentasyon lekelerine karşı da cildin korunmasını sağlar. Bebeğinizin cildi için bebek yağı kullanıyorsanız güneş koruyucu ile üzerini mutlaka kapatmanız gerekir.

Yağlı Ciltler Dikkat

Her cilt kendi dengesini korumak ve sağlıklı kalmak için kendi yağını üretir. Ancak cildiniz fazla yağlıysa bu durumda gözenekler tıkanabilir. Tıkanmış olan gözenekler toksinleri ve kirleri serbest bırakmadığından dolayı ciltte kızarıklık, şişkinlik ve sivilceler olabilir. Bunun için bebek yağını kendiniz kullanıyor ve yağlı bir cilde sahipseniz beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahip olan yetişkinlerin mutlaka doktora danışarak kullanması tavsiye edilir. 

Tırnak Bakımında Bebek Yağı

Bebek yağları cilde iyi geldiği gibi tırnakların bakımında da önemli bir role sahiptir. Bebek yağı kullandığınızda tırnaklarınızdaki kırılganlığı ortadan kaldırabilirsiniz.

Bebek Yağı Masajı

Bebek yağıyla yapılan masaj sonrasında cildin yumuşadığı ve rahatladığı bilinir. Bunun için vücudunuzda meydana gelebilecek ağrı ve yorgunluk durumuna karşı bebek yağları önemli bir çözüm olabilir.

Bebeğiniz ve kendi cildiniz için alacağınız bebek yağı ürünleri için https://www.dermoailem.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Okunma : 856
AYD HABER İÇİ SAĞ
zafer eğitim
Gündem haberleri
Ereğlili Genç Aksaray’da hayatını kaybetti
07 Temmuz 2020 Okunma: 15906 Asayiş
6 kişinin yaşadığı 2 ev Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındı
06 Temmuz 2020 Okunma: 10072 Ulusal Haberler
Koronaya yakalanan Ereğlili genç yaşadıklarını anlattı
07 Temmuz 2020 Okunma: 9785 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın