Video galeri

Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

 
 
Tarih : 21 Ekim 2020  -  Saat : 22:08:24   Görüntülenme: 8236
Başkan Ünlü süt fiyatlarını yorumladı
Ulusal Süt Konseyi’nin süt fiyatları ile ilgili politikasını ve süt fiyatlarını değerlendiren Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü; “Ben de kendi geçimimi tarım ve hayvancılıkla kazanıyorum.
Başkan Ünlü süt fiyatlarını yorumladı

Ulusal Süt Konseyi’nin süt fiyatları ile ilgili politikasını ve süt fiyatlarını değerlendiren Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü; “Ben de kendi geçimimi tarım ve hayvancılıkla kazanıyorum. Ben öyle görüyorum ve inanıyorum ki et ürünlerinde ve fiyatlarında yükselme olacak, imkanım olsa dana alırım” dedi.

Süt ihtiyacının arttığını ve süt isteyenlerin arttığını ifade eden Başkan Ünlü; “Süt fiyatlarının da artacağına inanıyorum. Üreticilerimiz korkmasınlar ve hatta imkanları varsa daha fazla hayvan alsınlar. Süt fiyatları artacak, Ulusal Süt Konseyi de zamanı geldiğinde süt fiyatlarında artış yapacaklar” 

Kesimhanelerde süt hayvanlarının kesildiğine dair haberler ve duyumlar tamamen asılsız” diyen Başkan Ünlü, “Piyasa öyle abartıldığı gibi kötü değil. Gelin hep birlikte kesimhanelerde ne kesiliyor, inek kesiliyor mu gelin birlikte gezelim görelim” diye konuştu. 

Başkan Ünlü, süt ve et fiyatları artacak. Süte çok iyi talep var, üreticimiz korkmasın, piyasa düzelecek” ifadelerini kullandı.