Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

25 Kasım 2020 Çarşamba
Bilim Kurulu İstanbul’da toplandı! Bakan Koca açıklama yapıyor
Son Dakika Haberi; Türkiye'nin koronavirüs önlemleri kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı yeni haftayla beraber gündeme geldi.
Kategori : Gündem
28 Ekim 2020 19:52
 
Bilim Kurulu İstanbul’da toplandı! Bakan Koca açıklama yapıyor

Son Dakika Haberi; Türkiye'nin koronavirüs önlemleri kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısı yeni haftayla beraber gündeme geldi.

 İstanbul'da gerçekleşen toplantıda önemli kararlar alınacak. Gözler şimdi Sağlık Bakanı Koca'nın yapacağı açıklamalarda.

BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI:

Tüm Türkiye, İstanbul'un temaslısıdır. İstanbul'da durumu kontrol altına alamazsak salgın baş edilir olmaktan çıkacak...

TÜRKIYE'DEKİ VAKALARIN YÜZDE 40'I İSTANBUL'DA

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun Ankara dışında toplanması sıradan bir olay değildir. İlk kez bir toplantıyı Ankara dışında İstanbul'da yaptık. Türkiye'deki vakaların yüzde 40'ı İstanbul'dadır. Her 10 kişiden 4'i İstanbul'dadır. Tüm Türkiye İstanbul'un temaslısıdır. İstanbul'da kontrol altına almazsak tüm bölgeler için tehlike olacak.

"HAREKET HALİNDEKİ KİTLE ÇOK BÜYÜK"

Bu duruma neler yol açtı? İstanbul dünyanın en kalabalık kentleri arasında. Hareket halindeki kitle çok büyük. Kışı burada geçirmek için yoğun dönüşler oldu.

Salgınla savaşta disipline ihtiyacımı var. Kişilerin göstereceği küçük ihmallerin bedeli büyük olur. Ekibimle geçtiğimiz günler boyunca çalıştık. Sorun teşkil eden konuları ele aldık. Pazar yerleri, toplu taşama gibi alanlarda planlamaya gidilmesini istedik. Toplu taşımaya ek seferler konması, iş saatlerinin sosyal hareketlilik teması azaltacak şekilde yeniden düzenlenmesi ele alınan konulardır.

BAKAN KOCA'DAN İŞ VERENLERE ÇAĞRI

Günde 3 kişi ile görüşeceksek 1 kişi ile görüşeceğiz. Hareketliliği 3'te 1'ine indireceğiz. Kendimizi disipline sokalım. İstanbul'da salgın tırmanışta. Temas ve hareketlilik düşürülmeli. Sonsuza kadar değil salgını kontrol altına alana kadar. Hareketi ve teması azaltın. Dışarı çıkmanız halinde tedbirden taviz vermeyin. İş verenlere sesleniyorum, vardiya sistemine geçin.

ZORUNLU OLMAYAN ZİYARETLERİ ERTELEYİN

Salgınla savaş sadece hastanelerle ve kurumlarla kazanılamaz. Zorunlu olmayan ziyaretleri erteleyin.

Okunma : 2408
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Ereğli'deki olay aydınlatıldı: Cinayet değil
21 Kasım 2020 Okunma: 24132 Gündem
Ereğli’deki Taşınan Caminin Şaşırtan hikayesi
25 Kasım 2020 Okunma: 19258 Kültür Sanat
Ereğli’ye kar göründü
24 Kasım 2020 Okunma: 12885 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın