Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Eylül 2020 Cumartesi
Bu kış zor geçecek! Koronavirüs artıyor
Bundan yaklaşık iki ay önce korona haberleri yapınca bazı esnaflar arayıp “fazla haber yapmayın, vatandaş korkuyor,  işler düşüyor” derdi.
Kategori : Gündem
14 Eylül 2020 22:05
 
Bu kış zor geçecek! Koronavirüs artıyor

Bundan yaklaşık iki ay önce korona haberleri yapınca bazı esnaflar arayıp “fazla haber yapmayın, vatandaş korkuyor,  işler düşüyor” derdi.

Ama şu sıralar durum öyle bir değişti ki ne arayan oluyor, ne de soran. Çünkü insanlar artık alıştı.  Koronadan hergün vefat haberlerine şahit olup, yüzlerce kişinin tedavi altına alındığını görmek normalmiş gibi geliyor. 

Çember tamamen daraldı.

Ereğli’de günde birçok kişi test yaptırmak için Hastane’ye başvuruyor. Günlük vaka sayısı epey arttı. Hastane kapasitesi doldu, pozitif vakalar mecburen evlerinde tedavi görüyor,  bazen ise karantina altında olması gerekenlerin sokağa çıktığı duyumlarını alıyoruz bu gerçekten çok üzücü.

Hepimizin bildiği gibi bu illete yakalanmamak için maske, mesafe ve temizlik şart. Gün içerisinde elinizi yüzünüze götürmeyin. Asansörü sık olarak kullanmayın.  Ne ilginç değil mi? Günde bir vaka varken sokağa çıkmıyor, eldiven kullanıyorduk, şu an vaka sayısı kat kat artmasına rağmen kurallara doğru düzgün uyan yok.

Ereğli’de cezalar mutlaka kesilmeli. Bu durum uyarılarla sınırlı kalmamalı. Pazar yerleri daha sık olarak denetlenmeli diye düşünüyorum. 

Haaa birde dam dum konuşanlar var. ‘Yok abi ne virüsü oyun bunlar abartılıyor’ diye düşünenler bi psikolağa gitsinler.

Tüm yurtta koronanın yükünü polis ve sağlıkçılar çekiyor. Vatandaş olarak kahramanlarımızı zor duruma sokacak davranışlardan kaçınalım lütfen.  Onlara yardımcı olalım.

Yaz aylarının sonuna geldik, kış gelmeden ülke olarak bu hastalığı hafifletmek zorundayız. Yoksa bizi zor bir kara kış bekliyor.

 

Okunma : 2902
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Acı olay: Öğretmen canlı dersteyken kızı balkondan düşerek öldü
23 Eylül 2020 Okunma: 21314 Asayiş
Emirgazi ve Tarihi
26 Eylül 2020 Okunma: 15380 Kültür Sanat
Konya Ereğli’nin Okulları
26 Eylül 2020 Okunma: 15107 Eğitim
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın