Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Eylül 2020 Cumartesi
Mermer Lekesi Nasıl Çıkar?
Mermer, doğal rezervlerden elde edilen sert, dayanıklı ve parlak görünümlü bir taştır.
Kategori : Gündem
15 Eylül 2020 15:51
 
Mermer Lekesi Nasıl Çıkar?

Mermer, doğal rezervlerden elde edilen sert, dayanıklı ve parlak görünümlü bir taştır. Çoğu mimari tasarımlarda denk geldiğimiz bu doğal taşı, gündelik hayatımızda da birçok yaşam alanımızda kullanırız. Çok fazla kullanılan ve neredeyse her denli yaşam alanımızda kaplama taş olarak kullandığımız bu ürünün günden güne yıpranması ve hatta lekelenmesi kaçınılmaz bir durumdur.

Mermer, görsel açıdan estetik olduğu kadar inşası zahmetli ve değiştirmesi de masraflı olan bir taş türüdür. Mermeri yaşam alanında kullanan insanlar, zamanla yıpranan ya da lekeler ile estetik görünümünü kaybeden mermerler için ne yapacakları konusunda tereddütte kalıyor.

Özellikle günlük hayatta, restoran ve kafelerde kullanılan mermerlerde en sık rastlanan durum mermer lekesidir. Mermer, yapısı gereği lekeleri genelde emer, kalıcı hale getirir. Bu durumda kesin sonuç vereceği bilinmeyen zahmetli bir temizlik yapmak ya da çok masraflı olacak şekilde mermer değiştirmeyi tercih etmek basit yolu gözden kaçırmak demektir. Mermer lekelerini giderebilmek için en basit yol, mermer silim işlemi yaptırmaktır.

Mermer silim işlemi, doğal ve yapay taş restorasyonu yapan firmalar tarafından özel makineler ve eğitimli uzman personeller tarafından yapılıyor. Birçok kişi, tutmuş, işlemiş mermer lekesini türlü yollarla kendisi çıkarmaya çalışsa da ya başarısız oluyor ya da taşın yapısına zarar veriyor. Mermere işlemiş lekeler için en doğru çözüm yolu kesinlikle mermer silim uygulamasıdır.

Mermer silim, abrasiv gibi aşındıran ürünler ile zeminin zarar gören katmanlarının adım adım silinmesi işlemidir. Bu işlem özel makineler ile, mermer üzerinde dönerek zarar görmüş taşı sıyırır. Uygulama sonrası leke ve derin olmayan çatlaklar giderilir.

Türkiye’de 19 senedir mermer restorasyonu yapan Uytaş Restorasyon çizilmiş, yıpranmış ve lekelenmiş mermer, granit gibi doğal taş yüzeylerini silme, parlatma işlemlerinde sektörün öncüsü olarak kalıcı çözüme kavuşturuyor.

Kuruluş felsefelerini bugüne kadar taşıyan firma, müşterilerine doğal ve yapay taşların bakımı, onarımı ve korunması konusunda komple bir çözüm sunuyor.

 

Okunma : 1646
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Acı olay: Öğretmen canlı dersteyken kızı balkondan düşerek öldü
23 Eylül 2020 Okunma: 21317 Asayiş
Emirgazi ve Tarihi
26 Eylül 2020 Okunma: 15392 Kültür Sanat
Konya Ereğli’nin Okulları
26 Eylül 2020 Okunma: 15113 Eğitim
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın