Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

26 Eylül 2020 Cumartesi
İvriz Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği ilk pilotlarını mezun etti
İvriz Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği ilk pilotlarını mezun etti.
Kategori : Kültür Sanat
14 Eylül 2020 15:00
 
İvriz Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği ilk pilotlarını mezun etti

İvriz Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği ilk pilotlarını mezun etti.

 

Halkapınar ve Ereğli'de faaliyetlerini sürdüren İvriz Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği'nin gerçekleştirdiği 'Yamaç Paraşütü Başlangıç Pilot Eğitimi' kursu ile 14 kursiyer, pilotluğa ilk adımlarını attı.

 

Yamaç Paraşütü Başlangıç Pilot Eğitiminde 6 saat teorik ve toplam 7 sorti uçuşu sonunda 14 kursiyer sertifika almayı hak etti.

İvriz Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Furkan Şahin Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları söyledi.

''Bu kursumuzla Ereğli ve Halkapınar bölgesinde Yamaç Paraşütü ile uçuş yapabilecek pilot sayımızı arttırdık. İkinci kurs kayıtlarımız devam ediyor. 'Halkapınar 4.Uluslar Arası Havacılık Bölgesi Merkezi' seçilmişti. Hedef yarışmaları düzenleyerek, milli takımlar seviyesinde yarışmacılar pilotlar yetiştirmek istiyoruz.

Ayrıca bu faaliyetlerimizle, bölgemizi tanıtmak, turizm potansiyelini genişletmek, gençlerimizin ufkunu açmak ve doğa sporlarını sevdirmeyi amaçlıyoruz. Derneğimizden katkılarını esirgemeyen Halkapınar Belediye Başkanı Sayın Mehmet Bakkal'a derneğimiz ve sporcularımız adına teşekkür eder yeni pilotlarımıza da hayırlı olmasını dilerim.''

Dernek Kurucu üyesi ve eğitmen Veysel Arısoy ise ''Gökyüzünde kuşlar gibi özgürce uçmanın; dünyaya, ya da yaşadığımız bölgenin güzelliklerine kuş bakışı bakmanın hazzını her uçuşumda hissediyorum. Ayaklarım yerden kesildikten sonra hissettiğim rüzgar beni çok daha mutlu ediyor.'' dedi.

Ereğli Haber - Kaynak : AA

 

Okunma : 1232
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Acı olay: Öğretmen canlı dersteyken kızı balkondan düşerek öldü
23 Eylül 2020 Okunma: 21326 Asayiş
Emirgazi ve Tarihi
26 Eylül 2020 Okunma: 15434 Kültür Sanat
Konya Ereğli’nin Okulları
26 Eylül 2020 Okunma: 15161 Eğitim
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın