Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

28 Ekim 2020 Çarşamba
Özcan Saraç yazdı : Gelecek Ereğli'ye ne zaman gelecek?
Bildiğiniz gibi  iki parti yeni kuruldu,  önce Gelecek Partisi ardından Deva Partisi, her ikisi de siyasi çalışmalarına devam ediyor, ancak görülen tabloda  Deva Partisinin daha etkili olduğunu söylemek mümkün.
Kategori : Siyaset
25 Eylül 2020 03:37
 
Özcan Saraç yazdı : Gelecek Ereğli'ye ne zaman gelecek?

Bildiğiniz gibi  iki parti yeni kuruldu,  önce Gelecek Partisi ardından Deva Partisi, her ikisi de siyasi çalışmalarına devam ediyor, ancak görülen tabloda  Deva Partisinin daha etkili olduğunu söylemek mümkün.

Tabi biz Ereğli yayın organı olduğumuz için yeni kurulan iki partiyi Ereğli’de yaptıkları ile ele alacağız. Sizlerde dikkat etmişsinizdir, Deva Partisi oldukça hızlı gidiyor, Türkiye’nin bir çok yerinde ki teşkilatlanma çalışmalarında Gelecek Partisini geride bıraktılar. Ereğli’de de tablo aynı. Deva Partisinin İlçe Başkanı belirlendi, ilçe teşkilatı tutuldu, daha Gelecek Partisi’nden ses seda yok.

Gelecek Partisinin Konya İl Teşkilatı Ereğli’ye önem mi vermiyor? Yoksa yönetici bulmakta mı zorlanıyor? İnanın merak ediyorum. Taaaa aylar önce İl teşkilatının Ereğli’de basına yansıyan bi Fahri Vardar ziyaretleri oldu, ardından kimseden ses  çıkmadı. Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Davutoğlu birde Konya’lı. Doğrusunu söylemek gerekirse Ereğli gibi büyük bir ilçede yeni kurulan partinin bu denli  belirsizlik yaşamasını doğru bulmuyorum.

Geçenlerde İl Başkanı Sayın Hasan Ekici’yi arayıp Ereğli’de ki çalışmalarının ne durumda olduğunu sorduğumuzda ise siyasi bir yanıt almıştık. Ereğli için çalışmalarımız sürüyor, çok yakın zamanda ilçe Başkanı ve yönetimde ki isimleri açıklayacağız demişlerdi, ancak üzerinden neredeyse iki ay geçti.

Deva Partisi ise Ereğli İlçe Başkanı olarak iş adamı Nurullah Yılmaz’ı atadı. Önümüzde ki hafta içi ise yönetim kamuoyu ile paylaşılacak. Ardından  Emirgazi ve Halkapınar yönetimleri belli olacak. Oldukça hızlı gidiyorlar, gayette mantıklı hareket ediyorlar.

Haaa bu iki partinin alacağı oy sanki ne kadar olacak? Şeklinde yorum yapanlar oluyor, daha bu tartışmalara girmenin erken olduğunu düşünüyorum.  Yarın  birgün seçim sürecine girildiğinde partilerin ortaya koyacakları çalışmalar zaten oy potansiyellerini az çok belirleyecek.

Peki Ereğli’de Deva Partisi Nurullah Yılmaz ile ne yapar? Diye soruyorsanız heyecanlı bir çalışma ortamı mevcut. Nurullah bey bu işe gayet sıkı asılıyor, yönetiminin de oldukça güçlü isimlerden oluşacağını ifade ediyor. Bakalım önümüzde ki süreçte neyin nasıl şekilleneceğini hep birlikte göreceğiz.

Gelecek Partisinden bir haber çıkarsa mutlaka sizlerle paylaşırız.

               

Okunma : 1891
mobilya takımları
zafer eğitim
Gündem haberleri
Lüx Ereğli’nin şoförü direksiyon başında kalp krizi geçirdi
24 Ekim 2020 Okunma: 18265 Gündem
Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe
24 Ekim 2020 Okunma: 12477 Gündem
Son Dakika: Ereğli yolunda feci kaza
24 Ekim 2020 Okunma: 11470 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın