Ereğli Haberleri

Ereğli Haberleri

29 Ekim 2020 Perşembe
Bakanlıktan 'Fatih' mesajı! Nefesler tutuldu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden “Büyük keşif” paylaşımda bulundu: Adeta tüm Türkiye’de nefesler tutuldu.
Kategori : Ulusal Haberler
17 Ekim 2020 14:44
 
Bakanlıktan 'Fatih' mesajı! Nefesler tutuldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden “Büyük keşif” paylaşımda bulundu: Adeta tüm Türkiye’de nefesler tutuldu.

Bakanlığın paylaşımındaki sinema afişi şeklinde tasarımla paylaşılan fotoğrafta "Fatih Büyük Keşif" yazısı dikkat çekti.

NEFESLER TUTULDU GÖZLER ERDOĞAN’DA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Karadeniz'de bulunan doğal gaz rezervine yönelik sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Bakanlık son yaptığı paylaşımda fotoğraf paylaştı. "Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır" mesajlı görselde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı rezerv açıklamasının tarihi de bulundu.

Başkan Erdoğan’ın bugün konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

DÜNYANIN EN İYİ 5 GEMİSİNDEN BİRİ

Fatih, dünyanın önde gelen en önemli 5 gemisi arasında yer alıyor. 6. nesil olarak tanımlanan Fatih'in sondaj ekipmanları, kuyu kontrol sistemleri, dinamik pozisyonlama sistemleri, gemi iticileri ve gemi jeneratörlerine varıncaya kadar gerekli tüm teknik aksamı yenilendi ve Türkiye'nin yerli ve millî gemisi oldu. Fatih, Akdeniz'de 4 adet derin deniz kuyusunu başarıyla tamamladı. Daha sonra da Karadeniz'e kaydırılan Fatih, Akdeniz'de edindiği tecrübe ile 17 Temmuz'da Ereğli yakınlarında Tuna-1 lokasyonunda sondaj ve arama çalışmalarına başladı.

SON SİSTEM GÜVENLİK

Fatih'in güvenlik sistemi çok ileri seviyede. Sondaj sırasında kuyudan gelebilecek ani gaz çıkışlarını kontrol altına alabilen 7 farklı emniyet vanası ile 15 bin PSİ basınca dayanıklı kuyu başı kontrol sistemi bulunuyor. Sıfır atık sistemi olan gemi, denize hiçbir atık bırakmadan karaya naklediyor.

8 KATLI TEKNOLOJİ HARİKASI

Lokantadan yatakhaneye, hastaneden sinemaya, acil durumda toplanma yerinden, sosyal aktiviteye kadar her yaşam ünitesi bulunan 8 katlı teknoloji harikası Fatih âdeta modern bir küçük şehir gibi. 210 personel kapa-sitesine sahip gemide hâlihazırda 150-180 personel 7/24 saat esasına göre görev yapıyor. Kaptanı Türk olan Fatih'in sondaj operasyon yöneticileri de Türk ekipten oluşuyor.

Okunma : 1167
zafer eğitim
mobilya takımları
Gündem haberleri
Son dakika: Ereğli’de 6 kişi tutuklandı
27 Ekim 2020 Okunma: 10044 Asayiş
Eski nişanlısını ve annesini öldürüp intihar etti
27 Ekim 2020 Okunma: 8730 Asayiş
Ceviz toplarken elektrik akımına kapılan kişi öldü
25 Ekim 2020 Okunma: 8308 Ulusal Haberler
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın