Boşa söylememişler “Er olan işi ile Şer olan kişi ile uğraşır” diye | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Boşa söylememişler “Er olan işi ile Şer olan kişi ile uğraşır” diye | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

25 Eylül 2020 Cuma
Boşa söylememişler “Er olan işi ile Şer olan kişi ile uğraşır” diye

Boşa söylememişler “Er olan işi ile Şer olan kişi ile uğraşır” diye.

Esasında serde şer olan kişiye ne yazsanız, ne çizseniz ve dahi ne söyleseniz kifayetsiz kalır amma, rolleri karaktersizliğe gebe olan bu mayasızlara karşı susmak, köpeksiz köyde eli değneksiz dolaşmalarına sebep olduğu için artık vakit susma değil, doğru bildiklerini hakka ve hukuka riayet ederek avazımız çıktığınca bağırma vaktidir.

Karaktersizliği kendilerine asalet olarak addedenlere karşı susmak, Hazreti Mevlana’nın da dediği gibi, “Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım vardır. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye, birde söyleyene bakarım adam mı diye” düsturumuzu çoktan bozdu. Lafa bakıyoruz laf değil. Birde dönüp söyleyene bakıyoruz hiç mi hiç adam değil. Bizde düşündük, taşındık. Belki bu zevatlar söylediğimiz kelamdan belki ar ederlerde biraz olsun adam rolü yaparlar diye birkaç kelam edelim dedik.

Şimdi beri gel Televizyoncu ağam. Kulaklarını açta biraz dinle. Sağda solda mahallenin koca karıları gibi laf dönderip, kötüleyip, belki iş kapar nemalanırım diye umut edeceğine bugüne kadar fitne, fesat, adam kötüleme ve bozgunculuk dışında yormadığın o kafanı “Acaba ben nerede yanlış yapıyorum” diye biraz yor. Daha evvel de söyledim. Kurtul artık şu CNN, FOX edasından da önce şu tabelanı bir yenile.

Belki bunları duymak acı olabilir. Ama acı söz insanı kamçılar televizyoncu ağam. Konuşunca mangalda ne kül bırakıyorsun, ne de söz. Amma velâkin icraata gelince özün saman alevinden sönük bir köz. Sağda solda biz resmi, gerçek gazeteciyiz diyerek iş koparmaya çalışıp, her seferinde eline yüzüne bulaştıran televizyoncu ağam bak sana ufak bir nasihat. Yıl 2020 olmuş, sen hala televizyonunda 90’lardan kalma bantlarla spikersiz haber okutuyorsun. Nerede kaldı senin kral gazeteciliğin. Televizyoncu ağam hadi senin kendine dahi saygın yok. Ondan vazgeçtim. Hani her seferinde övündüğün binlerce takipçin var ya. Yahu onlara da mı saygın yok senin! Nedir bu çağda spikersiz haber okutmak?

Anladık televizyoncu ağam. Lafa geldi mi Ereğli’nin CNN’i FOX’u sensin. Allah aşkına söyle de Ereğli’de bilsin. Seçim dönemi hariç Televizyonunda kaç canlı yayının var? Seçimden seçime canlı yayını yarım yamalak, yalap şap yaparsın. Kafanda bir yayına 50 bin isteyip indiregandi yapmayı kurgularsın. Ah bu kurguları birazda işini geliştirmeye yönelik yapsan ne olur be Adem!

Yanaş hele Televizyoncu ağam daha kelamım bitmedi. Televizyonum var, gazetem var, ben resmi gazeteciyim, onlar çakma gazeteci diye atıp tutarsın. Şimdi sana sorarım. Bu şehrin hangi sorunu için mücadele ettin? Belediye anteninden verdiğin yayınla televizyonunu fitne, fesat, dedikodu ve laf üretmenin dışında ne için kullandın? Hoş hiçbir etkisi yok gerçi de! Evet, televizyoncu ağam. Sen resmi gazetecisin, sen büyük gazetecisin. Sen Ereğli’nin CNN’i, FOX’u her şeyisin onu anladık. O halde senden Ereğli halkı ve reklam piyasasında olan firmalar için bir istirhamım olacak. Yarından tezi yok gazetenin tirajını Ereğli halkına açıkla.

RTÜK’ün verdiği izlenirlik istatistiğini Ereğli halkına açıkla da herkes görsün senin büyük gazeteciliğini, televizyoncu ağam! Ha, sen açıklamaz isen ben resmi belgeleri ile açıklarım. Bir de Ramazan ayında sahte peygamberlik, mehdilik iddiasında bulunan cemaatin liderini hoca diye televizyonunda vaaz verdirdiğini de unutmuş değiliz. Varsa bu cemaatle bağlantın onu da açıkla bilelim.

Son olarak sağda solda vay terör örgütüymüş vay şuymuş, vay buymuş diye bizim müşterilerimize bizi kesip, ağzının suyunu akıtıp, reklam peşinde koşacağına adam gibi kendini ve işini yenile, revize et. O zaman arayan sen değil, aranan sen olursun. Tıpkı senin ifadenle çakma olan biz gazeteciler gibi!

Düzenleme : 29 Mayıs 2020 23:19 Okunma : 8347