Duydum ki tozlu raflardaki dosyalar yeniden açılmış! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Duydum ki tozlu raflardaki dosyalar yeniden açılmış! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

25 Eylül 2020 Cuma
Duydum ki tozlu raflardaki dosyalar yeniden açılmış!

Artık ne söyleyecek söz kaldı, ne de edilecek kelam. Fakat Ereğli’nin ortaya çıkan gerçekleri bilmesi gerekiyor vesselam.

Bir insan, bir mevkii sahibi, şayet unutursa söylediği her şeyi, es geçerse aynı dereden geçtiklerini, düşünmez ise kendinden gayrısını, sende unut gitsin. Ondan hayır gelmez.

Ünlü bir düşünür, “İnsan istemediği her şeyin bahanesini, istediği her şeyin ise çaresini bulur” diyor. Bundan mütevellit Azizim; bahaneler aramak yerine çözüm için kafa yor ki iş yaptı desinler. Gerçi problemin kilit noktası sensin de haberin yok. Hal bu ki azıcık değer versen, problemin bilinmeyenleri hakkında ipucu göstersen, problemin formülü o kadar basit ki, maalesef sen de o iş yok. Üç bilinmeyenli problem gibisin mübarek!

Yola çıktıklarını yolda buldukları ile değişenler hüsrana mahkûmdur. Her ne kadar kısa vadede kazanmış gibi görünse de en başta kaybetmiştir ki, yalnızlık deryasında boğulmuştur lakin o kendini yüzme sefasında görür. Tıpkı aç tavuğun kendisini buğday ambarında görmesi misali. Güçlü olanın hayatta kalabilmesi için yeni doğanın, kendi ile var olanın öldürülmesi ilkesi belgesellere has bir durumdur. Gel gelelim biz belgesel çekmiyoruz azizim. Biraz kendine gel. Çık artık şu ne oldum sarhoşluğundan.

Anladık. Belgeseli çok izliyorsun. O halde sana bir misal. Aslanken aslan sürüden bir koptu mu çakallara, sırtlanlara yem olur, hiç olur, yok olur. Aslanı aslan yapan ne pençesidir, ne dişleri, ne de cüssesi. Aslanı aslan yapan arkasını kollayan, gözleyendir. Düşmanını kendine yakın tut ki attığı her adımı bilesin dediysek, altına ipek döşek, karnına sütlü çörek de ver demedik. Hele ki; düşmanına yer açmak için yanında yakınında kim varsa hain ilan et, ondan kurtulmak için türlü desiseler kur hiç demedik!

Tamam Aslansın. Pençelerin var, dişlerin var, hala cüssen büyük. Ama Azizim unutma ki bu yolda çok kavga ettin, çok yara aldın. Çoğu halen çok taze. Dokunsan kanar. Bak senin uzaklaştırıp kurtulmaya çalıştıkların gün gelir senden kurtulmak isteyenlerle hemhal olur. Sonra da ihanete uğradım, arkamdan vuruldum nakaratları dizersin.

Sen sanır mısın ki tozlu raflarda güneş görmeyen dosyalar açılmaz. Sen sanır mısın ki bu devran böyle sürer. Sanır mısın ki Azizim sen hancı onlar yolcu. Hayır Azizim. Hayır. Yanılıyorsun. Duydum ki güneş görmeyen tozlu raflarda ki dosyalar açılmış. Yani eski defterler. Bazısı ak derler, bazısı kara. Ümit ederim ki yüce Mevla düşürmez seni fukara. Dost acı söylermiş. Hem de pek acı. Acı konuşurmuş ki kendine gelsin deyu. Ha bugün ha yarın düzelirsin diye sustuk. Fakat artık gün susma günü değil, vakit söze kilit vurma vakti değil. Artık zaman gerçekleri haykırma vaktidir. İnşaallah bundan sonra kendine gelirsin de bulunduğun yanlış deryasından boğulmadan çıkarsın.

Yoksa halin pek duman!

Düzenleme : 29 Mayıs 2020 23:18 Okunma : 10036