Ereğli Siyaseti Renk Kazanıyor... | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Ereğli Siyaseti Renk Kazanıyor... | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

17 Ocak 2021 Pazar
Ereğli Siyaseti Renk Kazanıyor...

Meteorolojik bir tabir olarak günlük hayatımızda defaatle duyduğumuz “Parçalı Bulutlu” tabirini günümüze değin Ereğli siyaseti için hep söyleyip durduk.

Evet dostlar. Zaman zaman değil, çoğu zaman Ereğli siyaseti hep parçalı bulutlu idi. Ne zaman ki güneş bulutlar arasından sıyrılıp yüzünü göstermeye kalksa, bir rüzgâr, bir fırtına, bazen ise kar, boran hep siyaset güneşinin Ereğli’yi aydınlatmasına ve de ısıtmasına engel oldu.

Nitekim kaybeden olarak da kaybettirilen olarak da vahim bir Ereğli tablosu ile karşı karşıya kaldık. Siyaset her ne kadar siyaset bilimcileri tarafından halka hizmet sanatı olarak açıklansa da Ereğli’de bunun yansımasını çok az görmüş bir toplumun ferdi olarak, siyaset mecrasında başa gelenlerin her daim menfi çıkar ve avantajları doğrultusunda adlarının anılıyor olması bizleri çok ama çok üzmekte.

Ereğli’nin artık kabuğunu kıracağını düşündüğünüz bir dönemde ortaya atılanların, ardından binleri sürükleyenlerin ve dahi halkın umudu nazarı sıfatı ile bakılanların gelinen nokta itibari ile sadece tokmaklandığında ses veren boş yağ tenekelerinden öte bir arpa boyu dahi olsa yol alamaması içler acısı.

Neyse ki böyle dönemlerde toprağa düşen cemre misali karı, boranı, soğuğu, ayazı öteleyen gelişmelerin olması da Ereğli adına sevindirici bir durum. Evet, yazımızın başlığında da değindiğimiz üzere Ereğli siyaseti renk kazanıyor.

Ereğli’de gerek yaptıkları iş, duruş, kişilik ve karakterleri itibari ile sevilen ve bilinen simaların siyaset arenasında rol alması, Ereğli halkının menfaatleri doğrultusunda sevindirici bir durum.

En azından, Ereğli’nin çıkarlarını savunacak, yatırımların takibini yapacak, Ereğli için ter akıtan ve bir elin on parmağını geçmeyen kişiler arasına bir yenisi daha eklendi. Demokrasi ve Atılım Partisi Ereğli İlçe Başkanlığına atanan İş adamı Nurullah Yılmaz nezdinde çoğunu yakinen tanıdığım yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Hele hele iktidara takla atma adına, acaba işime, aşıma, parama, kendime zeval gelir mi düşüncesi ile bir araya gelinmekten dahi çekinilen bu dönemde, yüreğini ortaya koyarak hareket eden ender isimlere bir kez daha tebrik ve takdirlerimi iletiyorum.

Hepimizin malumudur ki Nurullah Yılmaz Ereğli’de ekonomiye katma değer üreten, yüzlerce kişiye, totalde ise binlerce kişiye ekmek, aş götürülmesine vesile olan, Ereğli için değer sayılacak az bulunan isimlerden bir tanesi. Siyasette ki başarısı da ortada. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde bağımsız olarak girdiği Belediye Meclis Üyeliği seçiminde binlerce vatandaşın takdirini almış bir şahsiyet. Ben Sayın Nurullah Yılmaz ve ekibinden Ereğli’nin menfaatleri doğrultusunda umutluyum.

Bu atama ile birlikte öyle zannediyorum ki bundan sonraki süreçte Ereğli siyasetinde kazan kaynayacak.

Düzenleme : 05 Ekim 2020 12:12 Okunma : 8798