Sorunun Değil, Çözümün Bir Parçası Olun! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Sorunun Değil, Çözümün Bir Parçası Olun! | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

26 Kasım 2020 Perşembe
Sorunun Değil, Çözümün Bir Parçası Olun!

Bahaneler üreterek sorunun bir parçası olmak yerine, çareler arayarak çözümün bir parçası olmak siyasetçiler açısından daha evladır.

Son dönemlerde kendi becerisizlik ve iş göremezliklerini türlü türlü bahaneler ile maskelemek isteyenlere şunu başta söylemeliyiz. Maskeniz çoktan düştü! Asıl yüzünüz tüm çıplaklığı ile ayan beyan ortada. Biliyoruz ki elinizde bir şey yok. Yapma kudretinizde. O halde çıkın “Biz bu işi yapamıyoruz” deyin. Sebepleri şöyle ya da böyle deyin. Çünkü Ereğli artık laf değil icraat bekler.

Artık Ereğli hem genel siyasette hem de yerel siyasette avutulan şehir olmaktan bezdi. Usanmak şöyle dursun, artık her dönem çıkıp “Ereğli’yi şöyle uçuracağım, böyle kaçıracağım” diyen, sermayesinin yüzde doksanı yalan olan siyasetçilerden bıktı. Dedim ya Ereğli artık bezdi.

Elbette biliyoruz ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik anlamda yaşanılan daralma Ereğli’de de hat safhada hissediliyor. Elbette hizmette yaşanılan aksaklıkların birçoğu bununla orantılı. Fakat bu durumu dahi siyaset malzemesi yapıp birilerini karalamaya kalkışmak, bugün bunları yaşayacaklarını en başta bilmelerine rağmen şimdilerde “Dün dündür, bugün bugündür” diyenler aklından hiç çıkarmamalı ki, Ereğli halkı her şeyin farkında.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Ne zaman bir şeyleri doğru söyleseniz sizden yanlışı yoktur. Yazımı kimse şahsi olarak üzerine alınmasın. Yazım ortayadır. Bu köşede yazılanlar Ereğli’de siyasi anlamda ön planda olan herkesin pay çıkarması gereken noktalardır.

Mademki hepimizin ortak paydası Ereğli. Mademki hepimizin amacı daha yaşanabilir, caddeleri ile sokakları ile hükümetten alınacak yatırımları ile tam gelişmiş bir Ereğli’de refah ve huzur içerisinde birlikte olmak, o zaman herkes taşın altına elini koyacak.  Herkes üzerine düşeni yapacak..

Gazeteciliğin zorlu yanlarından birisi de kimseye yaranamamaktır. Zaten Gazetecinin böyle bir hedefi de yoktur, olmamalıdır. Esasen gerçek Gazetecilik dün doğru olanların yanında yer alıp hakkı savunduğun gibi, bugün aynı kişi ya da kurumda gördüğün yanlışlara, eksikliklere karşı durup eleştirebilmektir. Gazetecilik bir anlamda da meslekten ziyade meziyettir.

Şimdilerde dün yanında olup doğrularını savunduğun birilerinin, bugün eksikliklerini eleştirmen bizim siyasilerimiz tarafından arpa ya da buğdayla kıyaslanıyor. Yani parayla. Bir siyasetçinin haberini yapmak ile reklamını yapmak aynı şeyler değildir. Şayet reklamını yapıyorsanız paranızı alırsınız. Son dönemlerde yaptığımız eleştiriyi ekonomik anlamda paraya bağlayanlar büyük bir yanılgı içindedir. Birileri siyasi gelecek uğruna köşe bucak kaçarken bizler bu şehirde doğru olduğuna inandığımız kişiler için parayla kıyaslanamayacak işlere, yayınlara imza attık. Bir gazetecinin mesleğini parayla ölçüp değerlendirenler beyhude bir atıf içerisindedir.

Bizler dün olduğu gibi bugünde, yarında, doğruların arkasında, yanlışların karşısında durmaya devam edeceğiz. Kalın sağlıcakla...

Düzenleme : 23 Ekim 2020 10:55 Okunma : 8001