Umut Yaygır yazdı : Atmaca mısın? Karga mısın? Tavuz kuşu musun? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Umut Yaygır yazdı : Atmaca mısın? Karga mısın? Tavuz kuşu musun? | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

20 Ocak 2021 Çarşamba
Umut Yaygır yazdı : Atmaca mısın? Karga mısın? Tavuz kuşu musun?

Kendi kusurlarını görmeyip beni fetöcü ilan etmeye çalışanlar bu yazıyı iyi okusunlar.  

Ben Ereğli’de bir gazeteciyim, siz kabul etseniz de etmeseniz de bu mesleğe 11 yılımı vermiş bir çok kurumda görev almış, işini layıkıyla yapmaya çalışmış, herkesle her kesimden insanla bir araya gelmişimdir, çıkmışsınız 15 temmuz öncesi hainlerle poz veren sözde gazeteci kim? Diye sorarak şahsımı hedef almaya çalışıyorsunuz.

Bakın yanıtını veriyorum. Gazeteci olduğum için 17 Aralık 2013  operasyonu  öncesinde bunlara ait kanalın spikeri olan fetöcü Kemal Gülen, Reha Yeprem ve bu örgüte mensup Ereğli’ye gelen kim olduysa haber yapmak için programlarına katıldım, fotoğraf çektirip sosyal medyada da paylaştım. Bunu da açık açık bir çok kez ifade etmişimdir. 

Neredeyse her kurum amiri de o programlarda yerini alırdı. Bree densizler olayların bu şekilde geliştiğini  çok iyi biliyorsunuz ama karşımızda mesleki anlamda  ezildiğiniz için nereden vurabiliriz diye kıvranıp duruyorsunuz.

Atmaca mısın? Karga mısın? Tavuz kuşu musun? Her ne haltsan

Sen 17 Aralık 2013 tarihinin ne anlama geldiğini biliyor musun? Devlete karşı operasyon çeken bu örgütün hainliklerinin başladığı  gündür.  İşte sen 17 Aralık tarihinden sonra devletimiz uyarırken bu uyarılara aldırış etmeden örgüte ait okul’un haberlerini yaparak destek verdin. Hatta 2014’te, 2015'te bile şakşakçılığa devam ettin.  Bizi eleştirmek istedin ama duvara tosladın. Hala utanmadan kendini Vatan Millet Sakarya diyerek pırıl pırıl göstermeye çalışıyorsun. Yahu sen Ereğli’de bir ilke imza attın, gidip ben Mehdiyim diyen adamın cemaatine tabi birini  daha birkaç ay önce Ramazan programlarında millete hoca diye yutturmaya çalıştın. Zamanında yediğin naneler ısırgan otu olmuş haberin yok hala kendini  süt beyaz göstermeye çalışıyorsun pes doğrusu.

Siz kimsiniz ki biz sizleri  kaale alarak çekindiğiniz fotoğraftan rahatsız olalım. Delinin bir yerini bellediği gibi çakma çakma diye tutturmuşsunuz. Biz istesek bugün sizin günde 100 tane bastığınız gazeteden 1000 adet basar renkli olarak memlekete dağıtırız, ama niye yapalım? Teknoloji gelişiyor millet haberi hep internetten takip ediyor, bizde teknolojiye ayak uyduruyoruz. Elhamdülillah vergimizi veriyor işimizi yapıyoruz. Madem haber siteleri çakma o zaman Türkiye’de ki tüm haber siteleri kapansın, var mı öyle yağma?  Şunu beyninize sokun. Ereğli’nin tayinci Kaymakamı da dese,  sizler her gün ötseniz de insanlar telefondan haber okumayı bırakmaz.  Teknolojiye ayak uydurun artık. Bırakın bu mahallenin dedikoducu kadınları gibi davranmayı. İşinize değer vermediğiniz açık açık ortada. Bir kaza haberini beş dakika vermekle, spiker olmadan yalandan görüntüyü kesip parçalamakla basın mensubu  olunmuyor. Anlaşılan o ki yıllardır sen bu meslekte boş yere havanı atmışsın, şimdi gerilerde kaldın çırpınıp duruyorsun, ama şunu iyi bil kanatlanıp uçamayacaksın.

Daha da çıkıp sosyal mesafe maske kuralına uyun diye haber yapmayın. Siz daha kendiniz sosyal mesafeyi koruyup maskeyi takamıyorsunuz. Haa şunu da söyleyeyim biz onun bunun şunun adamı değiliz. Yanlış yapan kim varsa halkın ve Ereğli’nin menfaatleri yönünde hareket etmeye devam ederiz. Sizin gibi bir fatura kesmek için kimseye boyun eğmeyiz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardan olmayız.  Esnafa gidip binbir iftira ile reklam almak için kırk takla atanlardan da değiliz.

Unutmayın! Bu devran şimdiye kadar bir şekilde böyle gitmiş. Ya medya mensubu olarak memleket çıkarlarını kendi çıkarlarınızın üzerinde tutarsınız, ya da debelleşip durursunuz.

 

Düzenleme : 25 Temmuz 2020 23:50 Okunma : 16476
Foto galeri