Zulüm ile abat olanın sonu berbat olur | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

Zulüm ile abat olanın sonu berbat olur | Ereğli Haberleri - Haberiniz Olsun

25 Eylül 2020 Cuma
Zulüm ile abat olanın sonu berbat olur

Boşa söylememiş muhterem atalarımız: “Zulüm ile abat olanın sonu berbat olur” diye.

Zaman öyle ya da böyle akıp geçer. Ömür iyilik ya da kötülükle kifayet ediyor etmesine elbet; burada üzerinde durulması gereken önemli bir nokta var ki şairinde dediği üzere, “Gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir” önemli olan.

Her şeyi yaşayarak öğrenmeye ne ömür kifayet ediyor, ne de insanın mecali kalıyor. Hayatı keşfetmek büyük iş başaranların, takdire şayan olanların kıymetini bilmekle mümkün. Her şeyi yaşayarak öğrenemiyoruz belki ama son dönemde Ereğli’de bir takım olaylar yaşandı ki yenilir, yutulur cinsten değil. Fakat hayata geçen yerli yerince gelişmeler hak edenlerin hakkını bulduğunu gösteriyor.

 

Neyden bahsettiğimi az çok anlamışsınızdır diye ümit ediyorum. Konuyu etraflıca değerlendirecek olursak son dönemde, Ereğli’de diyanet camiasında yaşanılan olumsuz gelişmelerin yansıması kişilerden ziyade bu camianın tüm mensuplarını etkisi altında bırakmıştır.

Sadece Ereğli’nin gururu olmakla kalmayıp, Türkiye’nin tüm Müslüman devletleri arasında gururu olma başarısına ulaşmış bir kurum olan Topak Kız Kuran Kursu’nun yaşanılan olumsuz gelişmeler ve düzmece tiyatrolarla diyanet camiasının yöneticileri tarafından bu hale getirilmiş olması en acı durumdur.

Neye ya da kime hizmet ettiğini bilmeden uyduruk bir raporu bahane ederek Topak Kız Kuran Kursunun omuriliği olan değerli bir Hoca Hanımı hedef alıp itibarsızlaştırmaya çalışmak tek kelime ile iş bilmezliktir.  Sayın Diyanet İşleri Başkanının ve dahi Sayın Cumhurbaşkanının takdirine şayan olan bu hoca hanımı ve kursu itibarsızlaştırmaya kalkışmak, kişilerden ziyade, bu kursa hizmet etmiş, bu kursta yetişmiş ve bu kursa destek veren herkese yapılmış bir ihanettir.

 

On yıllardır birincilikleri ve başarılarıyla adından söz ettiren Topak Kız Kuran Kursunun adil olmadığına inandığımız bir takım yöneticilerle içler acısı duruma getirilmesi, kabul edilemez. Ereğli halkı bunu affetmez. Ereğli’nin siyasileri, şehrin yönetimine nizam veren bürokratları buna müsaade etmez dedik. Dediğimiz gibi de oldu.

Bugün görüyoruz ki, zulüm ile abat olduklarını zannedenlerin sonu berbat olmuş. İlk tayin listesinde yer almışlar. Ereğli’ye elveda diyeceklermiş. Desinler. Çoktan hak ettiler. Ereğli böyle yöneticilerden ziyade daha adil, daha aklıselim düşünen ve Ereğli’yi camia açısından başarıdan başarıya götürecek yöneticileri hak ediyor. Böylesine ortalık karıştırıp, çekip gidecekleri değil!

Düzenleme : 08 Haziran 2020 21:20 Okunma : 12373