Saç Ekim’i Sonrasında Ödem Şişlik Neden Olur?

Saç ekimi sonrasında oluşan ödem ve şişlik bu işlemin en çok görülen komplikasyonlarından biridir. Saç ekimi işlemi esnasında ekim yapılacak kısma deri altına küçük kanalların açılmasıyla orada bulunan dokularda bir zedelenme oluşur bunun sonucu olarak da şişlikler meydana gelir. Bu şişlikler genellikle saç derisinde, alın bölgesinde, yüzün üst taraflarında ya da gözlerin çevrelerinde toplanabilir. Ekim esnasında açılan kanallar çok küçük boyutlarda olsa da çok fazla kanalın açılması sebebiyle cilt üzerinde böyle bir reaksiyona sebebiyet verebilir.

Saç Ekim’i Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Saç ekimi işlemi sonrasında alın, yüz ve göz çevresinde oluşan ödemler genellikle 1 hafta – 10 güne kadar kendiliğinden geçebilecek düzeyde hafif seyirli olarak atlatılırlar. Oluşan şişlikler evde uygulanabilecek birkaç basit yöntem ile daha kısa sürede atlatılabilir. Ödemlerin kolaylıkla atılabilmesi için bol bol sıvı tüketilmeli, yatarken ve uyku sırasında başın yüksekte kalması ve yüz ve göz çevresine buz kompresi uygulamak şişliğin daha çabuk olarak inmesine yardımcı olacaktır.

Saç Ekim’i Sonrası Ödem Oluşumu Nasıl Engellenir?

Saç ekimi sonrasında oluşabilecek ödemler yapılan işlem sonucunda oluşan olağan bir durumdur. Ödemlerin oluşmasına seç ekimi işlemi esnasında deri üzerine açılan kanallar neden olmaktadır. Ödem oluşumunu azaltmak veya oluşumunu engellemek için en çok tavsiye edilen yöntemlerden biri bol bol sıvı tüketilmesidir. Diğer bir yöntem yüzün tamamına, alın bölgesine ve göz çevrelerine soğuk kompres uygulaması yapılabilir. Son olarak yapılması gereken yatarken en az üç yastık kullanarak sırt üstü ve yan uyunmalı. Baş yüksekte dursun ki ödem oluşumu da engellenebilsin. Kesinlikle yüz üstü ve yastıksız olarak yatılmamalıdır.

Saç Ekim’i Sonrası Ödem Tedavisi

Saç ekimi sonrası ödem tedavisi için ilk olarak herhangi bir medikal ürüne ihtiyaç duyulmadan evde uygulanabilecek basit yöntemlerle tedavi olunabilir. Bunlar; bol su içilmesi, yüz, alın ve göz çevresine buz kompresi uygulanması ve başın yukarıda kalması için çok yüksek yastıkların kullanılması ile olabilir. Ancak bazı durumlarda işlem sonrasında oluşan ödemler kendiliğinden tedavi edilemeyebilir ve ilaç kullanılmasına gerek duyulabilir. Böyle durumlarda doktor ile veya işlemi yapan klinik ile görüşerek uygun tedavi yöntemlerinden birine başvurulabilir.

Samet Ergen Kimdir?

Samet Ergen 2012 yılından itibaren saç ekimi dalında yaptığı başarılı çalışmalarla İstanbul ve çevresinde bulunan hastanelerde hastalarına hizmet vermektedir. Saç ekimi deyince uzun yıllardır yaptığı çalışmalarla akla gelen ilk isim olan Samet Ergen gelişen teknolojiyi de yakından takip ederek saç ekimi konusunda tüm yöntemleri etkin olarak kullanarak hizmetlerini uzun yıllardır devam ettiriyor.

Samet Ergen hasta kabulüne İstanbul’da Şişli Kolan Hospital’da devam etmekte olup yurt içinden ve yurt dışından gelen hastalara saç ekimi, bıyık ekimi ve sakal ekimi konusunda yılların verdiği tecrübeyle ve saç ekimi konusunda son yenilikleri ve teknolojileri yakından takip ederek hizmet vermeye devam ediyor.

Saç ekimi konusunda son yenilikleri ve teknolojileri yakından takip ederek;

● Safir FUE saç ekimi

● Soft FUE saç ekimi

● DHI saç ekimi

● TDF saç ekimi

● Saç lazeri çalışmalarıyla başarılı işlere de imza atmaktadır.

Hastalarına bir telefon kadar yakın olan Samet Ergen’ e WhatsApp üzerinden +90 (546) 103 05 02 numarasından veya [email protected] adresinden ulaşarak saç, sakal ve bıyık ekimleri yapılması hakkında uygulanan yöntemleri size hangi yöntemin daha uygun olduğunu ve yapılmasını istediğiniz işlem ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

- Ereğli Haberleri, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://ereglihaberleri.com/haber/11888681/sac-ekimi-sonrasinda-odem-sislik-neden-olur